| Örs Kalıba Hoşgeldiniz

 • Telefon Numaramız
  (0312) 354 32 58
  (0532) 341 84 23

 • Email Adresimiz
  info@orskalip.com
  gokhan1910@gmail.com

 • Adres
  1180.sok no.5 ostim / Ankara
  Yenimahalle Ankara 06370 Türkiye

BETON KOVASI ve KUM- MICIR- ATIK TAŞIMA KOVASI

BETON KOVASI ve KUM- MICIR- ATIK TAŞIMA KOVASI

7.06.2017 | 3892 Görüntüleme

1950 Senesinde Ahmet Turan Örs tarafından kurulan firmamız 2007 senesinde bir sipariş üzerine Beton Kovası imalatına başlamıştır.  0,50 m3, 0,75 m3, 1 m3, 1,25 m3, 1,50 m3, 2 m3, 2,50 m3 ve 3 m3 hacimlerinde üretimini yaptığımız Beton Kovaları beton ve isteğe göre mıcır ve kumda taşımak amaçlı kullanılabilmektedir.
Beton Kovası, beton pompasının ulaşamadığı yerlerde, özel beton dökülecek yerlerde, beton ve mıcır taşımak için kullanılır. Beton Kovasına koyulan beton, klape kapaklar ve hortum yardımıyla beton dökümü yapılır. Emniyet mekanizması vardır, emniyet kolumu kaldırmadan harç dökümü olmaz.


Beton Kovasının kullanıldığı alanlar arasında bina inşaatları, AVM inşaatları, hidroelektrik santralleri (baraj inşaatları), termik santraller, liman ve iskele inşaatları, metro inşaatları ve şaftlarında, tünel inşaatları ve şaftlarında,   cami inşatları, stadyum inşaatları, minarede, kulelerde, baca içi beton dökümünde, prekast dökümünde, helikopterde beton dökümünde, bina çatılarına ve istinat duvarlarına mıcır sermek gibi birçok alanda kullanılır.


Beton kovasını kullanırken, bağlantı yerlerini (mapaları) uygun tonajda ve bağlantılarının düzgün olasına dikkat etmek, halat veya zincirlerin yıpranmamış olmasına ve yine tonajlarına uygun şekilde kullanmak gerekir, Beton-harç kovasını her kullanmadan sonra yıkamakta ve kalıp yağı ile yağmakta fayda vardır, bu ürünün ömrünü uzatır.
KUM- MICIR-  ATIK TAŞIMA KOVASI


Kum, mıcır, toprak, atık taşıma kovası beton kovasından farklı olarak binalara kum, mıcır, peysaj yerlerine toprak, gübre çekmek için veya inşaat atıklarını inşaattan indirmek için kullanılır. Dört yerden kavrar ve emniyet mekanizması açılmadan döküm yapmaz.


Kum- mıcır- atık taşıma kovarının CE belgeleri vardır.


Beton Kovası verdiğimiz firmalar arasında Mesa Mesken Sanayi A.Ş. Ronesans  holding yurt içi ve yurtdışı şantiyeleri,  Gülermak A.Ş.YSE İnşaat, Abdulkadir Özcan Lastik San. A.Ş.  (Çankırı lastik Fabrikası ve Ankara  Özcan Plaza İnşaatı), YDA İnşaat A.Ş. Kayalar İnşaat A.Ş. Uran Holding, Sistem Yapı A.Ş. Özkar İnşaat, Limak İnşaat, Çelikler holding, Şerbetçioğlu beton, Konya Çimento,  Albay beton (İzmir), Siyah kalem Müh. Kavuklar (İzmir) Afyon çimento, Sinpaş,  Akyapı  A.Ş. Fidanlar İnşaat ve Edirne’den, Kars’a Trabzon’dan  Anamur’ a kadar Türkiye’nin dört bir yanına Beton Kovası ve kum mıcır kovası üretimimiz halen devam etmektedir.
Beton kovalarımızın CE belgeleri  vardır.

Siz değerli müşterilerimize iyi ve zamanında hizmet sunuyoruz.